2 lutego 2017

o inwestycji

Twoje marzenia wyrażone w m² określają konkretne potrzeby, styl życia i indywidualne preferencje.
Co powiesz o idealnym mieszkaniu zlokalizowanym wystarczająco daleko, aby zapomnieć o zgiełku miasta i wystarczająco blisko, aby w zaledwie 10 minut dotrzeć do centrum Opola.
Osiedle położone jest w południowo-zachodniej części Opola. To cicha, spokojna, pełna terenów zielonych okolica. To doskonała lokalizacja, aby odpowiednio zadbać o dobre samopoczucie. Zapewni to rozległy widok zieleni, dobrze przemyślane układy mieszkań oraz ich odpowiednie doświetlenie. W przedpokoju dodatkowo wydzieliliśmy pomieszczenie (garderoba / pralnia), które pozwoli funkcjonalnie urządzić przestrzeń do przechowywania i porządkowania, niezbędną w każdym mieszkaniu.
W dwóch kameralnych budynkach powstają lokale mieszkalne o powierzchni 28-79m². Jeśli poszukujesz większego mieszkania, możemy połączyć dwa sąsiednie lokale. Na każdej kondygnacji znajdują się przynależne do mieszkań przestrzenie:

WordPress Tables Plugin

Wizualizacje są jedynie poglądowe i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Efektowna bryła budynku i wygodne mieszkania to nie wszystko. Atutami, które wyróżniają Apartamenty Natura są:

 • otoczenie terenów zielonych
 • własna przestrzeń rekreacji
 • duże własne ogrody do nawet 194m²
 • tarasy na dachu budynku
 • nowoczesna architektura
 • plac zabaw dla dzieci
 • winda
 • komórki lokatorskie
 • wózkownia / rowerownia
 • ciekawy układ mieszkań

Osiedle Ekologiczne – Apartamenty Natura

Planując nową inwestycję Apartamenty Natura z pracownią architektoniczną GREBSKI.PL nie mogliśmy być obojętni na bezpośrednio dotykające nas problemy.
Żyjąc w czasach powszechnej aprobaty niszczenia zielonych płuc miasta, poprzez często nieuzasadnioną wycinkę drzew, zwłaszcza, kiedy walczymy o czystsze powietrze nad Opolem.
Chcąc poprawić jakość życia miejskiego i odejść od widoków szarych dachów w centrum miasta, obraliśmy kierunek działań skierowany na poprawę komfortu życia mieszkańców, wzorując się na innych miastach Europy. Zwróciliśmy uwagę na optymalne wykorzystanie dachów budynków w sposób funkcjonalny i estetyczny. Wzbogaciliśmy nasz projekt o zielone dachy ekstensywne. To ważny element nowoczesnej zieleni osiedlowej, polegającej na zazielenieniu dachów roślinnością sucholubną, odporną na suszę i wiatry – rozchodniki, trawy, zioła, mchy, porosty, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji i podlewania. Ponadto ograniczają one spływ powierzchniowy wód opadowych do systemu kanalizacji, a także zabezpieczają termicznie dach. W porównaniu z tradycyjnym dachem pokrytym papą bitumiczną, dach ekstensywny pochłania znacznie większe ilości ciepła, działając jak naturalny klimatyzator. System ten ma ważne znaczenie dla ekologii miasta. To również rekompensata utraconego terenu biologicznie czynnego i wykorzystanie niedocenianych powierzchni. Tam też zaplanowaliśmy przynależne do mieszkań na II piętrze tarasy osłonięte nowoczesnym żaglem słonecznym. To doskonałe rozwiązanie dla ceniących sobie prywatność i komfort wypoczynku na świeżym powietrzu.
Dodatkowo w ramach projektu Apartamentów Natura zaplanowaliśmy dla mieszkańców tereny rekreacyjne w postaci placu zabaw, zewnętrznej siłowni i naturalnego parku, gdzie pomyśleliśmy o nasadzeniu drzew, dających cień dla osób spędzających tam czas.
Wśród wielu udogodnień dla przyszłych mieszkańców należy jeszcze wspomnieć o :

 • tarasach i balkonach wykonanych z drewna naturalnego
 • ścianach z naturalnej ceramiki
 • zastosowaniu kamienia naturalnego na dachach budynków, dzięki któremu mieszkania nie są narażone na nadmierne nagrzanie
 • możliwości zainstalowania ogrzewania podłogowego
 • doskonałych parametrach termicznych budynków
 • całym terenie oraz wnętrzu budynków przystosowanych dla osób starszych i niepełnosprawnych

Dbałość o odpowiednią lokalizację dla nowej inwestycji oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwoliło nam stworzyć przyjazne miejsce do mieszkania ludziom ceniących sobie komfort życia w zgodzie z naturą.
Zastanów się wybierając nowe miejsce zamieszkania, być może na kolejne lata, nie wybieraj zatłoczonej zabudowy, pomyśl o odpoczynku, zdrowiu i przyjemności, z jaką wracasz po całodziennych obowiązkach do twojego wymarzonego domu.